Kirándultunk

Szerző: kevi     Témakör: Aktuális

A Honismereti Egyesület tagjai október 23-án Romániába kirándultak. Az időjárás kedvezett nekünk, a verőfényes őszi időben nem győztünk betelni a táj látványával. Elsőként megtekintettük a Bihar-hegység lábánál fekvő kiskohi Medve-barlangot, mely méltán népszerű fantasztikus cseppkőalakzataival, barlangi medve csontvázaival, köztük teljesen épen maradt is akad, ilyenből a világon eddig csak négyet találtak.
A barlangtól nem messze található a kiskohi tájház, amelynek gyűjteménye 2500 darabos. 30 év alatt gyűjtötte össze Aurel Flutur a rengeteg tárgyat, sok közülük egyedi darab. A magánmúzeum szélesre tárt kapukkal várja látogatóit, amely szívet-lelket-szemet gyönyörködtető hely, igazi népművészeti múzeum.
Utolsó célpontunk a Boga völgye volt, ahová a Bulz-kő mellett elhaladva jutottunk el. Ez a kő az útról nézve egy indián arcára hasonlít, ezért Indián-kőnek is szokták nevezni.
Képek: http://dombegyhaz.net/foto/thumbnails.php?album=43

Hozzászólás

Bejelentkezés hozzászóláshoz.