Együttműködtünk

Szerző: kevi     Témakör: Aktuális

A korábbi évek hagyományaihoz híven ebben az évben is megrendezte a Balsaráti Vitus János Általános Iskola a gyermeknapot. A sokféle program biztosította minden gyerek számára a tartalmas időtöltést. Ezeknek a programoknak a megszervezéséből, lebonyolításából az egyesület is kivette a részét. Az egyik „állomáson” helytörténettel, honismerettel kapcsolatos feladatokat kellett a tanulóknak megoldani, miközben új információkat is megtudtak a régi Dombegyházról. Először néhány tárgyat kellett felismerni, elmondani a használatával kapcsolatos tudnivalókat. Ez – szerencsére a múzeumunk gyakori meglátogatásának – könnyedén ment. Második feladatként a régi Dombegyházt keresték meg a Lázár-térképen, végül az iskolájuk 60-70 évvel ezelőtti képét kellett mozaikból összeállítani, felismerni. Természetesen minden csapat sikeresen vette az akadályokat. Utolsó feladatként a csapatok összeálltak egy fotó erejéig.
Fotók: http://dombegyhaz.net/foto/thumbnails.php?album=40

Hozzászólás

Bejelentkezés hozzászóláshoz.