Honismereti projekt

Szerző: kevi     Témakör: Aktuális

Az egyesület a partnerkapcsolatai közül leginkább az általános iskolával szervez közös programokat. A gyerekek nyitottak, befogadók érdeklődők, szeretik a kihívásokat a vetélkedést, a csoportban történő feladatvégzést. Ezért is terveztünk egy több alakalomra szóló helytörténeti, honismereti projektet a téli időszakra. Első alkalommal a könyvtárban gyülekeztünk, ahol a gyerekek megismerkedtek a Dombegyházzal kapcsolatos helytörténeti kiadványokkal; tematikus könyvekkel, szöveggyűjteményekkel, időszakos lapunkkal a Dombegyházi Híradóval. Itt egy feladatlapot is megoldottak a csapatok, amelyhez szükségük volt az eléjük tett írott anyagra, hiszen abban találtak megoldást, választ a kérdésekre. A következő feladathoz be kellett járniuk falujukat, némiképp ismerniük kellett településüket. A középületek falán elhelyezett emléktáblákról, illetve szobrokról kellett összegyűjteni minden fontos információt. Ezekből a csapatok albumot állítottak össze, amibe egy-egy régi recept, visszaemlékezés, történet is bekerült. Utolsó feladatuk egy plakát készítése volt, amelyen lerajzolták Dombegyház legfontosabb középületeit, megnevezték határait, lakosainak számát, termesztett növényeit, tenyésztett állatait. A heteken át tartó munkát a csapatok értékelték, az feldolgozott anyag az egyesületnél kap helyet.
Képek: http://dombegyhaz.net/foto/thumbnails.php?album=34

Hozzászólás

Bejelentkezés hozzászóláshoz.