Elindul a dombegyházi Szent István király templom felújítása

Immár 127 éve felszentelt templomunk elodázhatatlan felújítási munkái a jó idő beköszöntével elindulnak.
Az eredeti elképzelés a teljes felújítás lett volna. Azonban két elutasított pályázatot követően nyilvánvalóvá vált, hogy csak a legfontosabb munkák elvégzésére nyílik lehetőség.
A szétnyíló torony sisak, az erősen hulló vakolat, templomunk általános állagromlása miatt egyre sürgető kötelességgé lépett elő a felújítás tervezése.
A templom torony és az utcai homlokzati rész felújítására benyújtott, immár harmadik pályázat
már nyert állami támogatást. A pályázati forrás, saját erő és az egyéni adományokból összegyűlt
pénz azonban még így sem elegendő a munkálatok befejezéséhez.
Most arra kérjük a községünkhöz kötődőket, hogy lehetőségeikhez mérten segítsék ezt a nemes célt.
Akiknek fontos, hogy ez a nem csupán eszmeileg, hanem faluképileg is értékes építmény továbbra is Isten és az emberek szolgálatában maradjon.
Köszönettel az eddigi adományozóknak és buzdítva mindenkit a segítségre, alább közöljük a számlaszámot, melyre az adományok küldhetők:

Kevermes és Vidéke Takarékszövetkezet
53500315-10300026-00000000